Kadınların, bir erkek söz konusu olduğunda, en çok etkilendiği şey güçlü bir karakterdir.

Bu karakterin en önemli özelliği de kendine güven duymaktır. Erkeğin kendine olan güveni, diğer olumlu özellikleri kazanmasına önderlik eder.

Kendine güven, genelde sanılan gibi davranışlar ile ilgili değildir. O davranışları yaparken ne hissettiğimizle ilgilidir. İç dünyamızın dışa vurumudur.

Eğer bir erkek iç dünyası ile uyum içinde ise,  kadınlar ile ilişkilerinde başarılı olacaktır.

En başta kendine güvenen erkek hiç kimseye muhtaç olmadığını bilir. Bu nedenle karşısına çıkan her kadına son şansıymış gibi yaklaşmaz. Zaten kadınlarla başarılı olacağına inancı tamdır.

Bazı erkeklerin,  bir kadının her söylediğini, her yaptığını onayladığını görürsünüz. Aslında gerçekten o kadına katılmasalar bile, sadece onları hoşnut edebilmek için böyle davranırlar.

Bu durum güven eksikliğinin bir sonucudur. Ne yazık ki böyle davranmak düşünülenin aksine kadınlar ile şansımızı dibe çeker.

Bir sonraki sefer, böyle bir şey yapacağınızı hissettiğinizde, kendinizi engelleyin. Fikirlerinizi söylemekten çekinmeyin. Hayır demeyi öğrenin.

Kadınlar kendi inanç ve fikirlerinin araksında duran erkeklerden hoşlanırlar. Kendi doğrularınız için kadınlar ile mücadele edin. Düşüncelerinizden ödün vermeyin.

Ama bunu yaparken asla kavga etmeyin. Kavga etmek kendinize güvenmediğinizi gösterir.

Güvensiz olan erkek, birlikte olduğu bir kıza bağlanır. Zaman geçtikçe mutluluğunun sebebi o kız haline gelir. Bu noktadan sonra hoşlandığı kızı kaybetmekten korkmaya başlar. Onu kaybetmek mutluluğu da kaybetmek manasına gelir.

Bu yüzden sürekli olarak ilişkisini kontrol etme ihtiyacı duyar. Kızın ilgisinden emin olmak ister. Sıklıkla arar. Kimle olduğunu, neler yaptığını merak eder.  Devamlı görüşmek ister. Bu yoğun ilgi en sonunda kızı bunaltır ve ilişki sonlanır.

Bir erkeğin bu duruma düşmemesi için, mutluluğunun asıl kaynağının, kendisi olduğunu bilmesi gerekir. Kendine inancı olan erkek kendi başına mutlu olmayı bilir.

Eğer bir kız onu reddederse bu dünyanın sonu demek değildir. Başka bir kız ile şansını dener. Eğer kız arkadaşı onu terk ederse büyük bir sorun değildir. Kısa sürede kendisini toparlayabilir.

Şunu aklınızdan çıkarmayın. Aşırı ilgi göstermek kadınları sizden uzaklaştırır. Karşınızdaki kadını etkilemek için, özel bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Birlikte olmak istediğiniz kadın, sizin arkadaşlığınızdan memnun ise zaten sizinle olacaktır. Kendinizi zorlamaktan vazgeçin.

Bazı erkekler bir kadını elde etmenin çok paraya sahip olmak ve lüks arabalar kullanmak ile ilgili olduğunu düşünür.

Bu şu anlama gelir:

Benim karakterim kadınların ilgisini cezbetmek, onları etkilemek için yeterli değil. O yüzden onu etkilemek için para, mal mülk sahibi olmalıyım. Böyle bir erkek olmak istiyorsanız aynı şekilde davranmaya devam edin. Ama istemiyorsanız bu saçma kalıpları kafanızdan atın. Kadınları satın almaya çalışmayın.

Aynı şekilde bir kadını elde etmek için hediyeler göndermek, içki ısmarlamak, paralar saçmak tek bir şeyin göstergesidir. Güvensizlik. Karakterinizi küçümsemeyin. Eğer kendinize bunu yaparsanız kadınlar önce sizi kullanacaklar, sonrasında ise terk edeceklerdir.

Bir kadının, sizin ilgi ve hediyelerinize  sahip olması için, önce bunu hak etmesi gerekir. Kadınlar gözünüzde belli bir değere sahip olana bekleyin.

Kendine güvenen bir erkek inançları, fikirleri, dış görünüşü kısacası her şeyiyle kendisini değerli görür.

Sahip olduğu her şey ile uyum içindedir ve kendisiyle barışıktır. Böyle düşünen bir erkeği dışarıdan gelebilecek hiçbir şey etkileyemez. Çünkü kendisinin ne olduğunun farkındadır.

Kadınların bazı davranışları bir çok erkeği mutsuz eder. Böyle davrandıklarında karşılarındaki erkekler kolayca sinirlenir, duygusallaşır ve kontrolünü kaybederler. Bu değişimlerin hepsi güvensizlikten kaynaklanır. Bir kadına zayıf olduğunuzu gösterirseniz. Sizi acımasızca yargılayacakdır.

Kendine güvenen erkek tepkisel davranmaz. Her durumu sakinlikle karşılar. Kendini kaybetmez.  Yaptığı hareketin farkındadır. Gereksiz tartışmalara girmez. Çünkü kendisine inanır. Bir hatası olduğunda bunu kabul edecek kadar erdemlidir.

Kendine güvenen erkek sarsılmaz bir kaya gibidir. Hiçbir kadın, ona, istemediği bir şey yaptıramaz. Bir şeyi yapmayı istiyorsa yapar. Kadınlar böyle davranışlara alışık değillerdir. Kadınlıklarını kullanarak, sizi, avuçlarının içine alamadıklarını anladıklarında size saygı duyarlar. Sizden etkilenirler.

Çoğu erkeğin kadınlara yaklaşırken şekilden şekle girdiğini görürsünüz. Bunun altında yatan neden kendilerini o kadına layık görmemeleridir. Kaybedeceklerini bilerek umutsuzca yaklaşırlar. Kadınlar bu durumu hemen hissedebilir. Kendisine değer vermeyen bir erkeğe onlar da değer vermezler.

Bir kadına yaklaşırken başaracağınıza inanarak yaklaşın. Eğer başarısız olursanız üzerine kafa yormayın. Sizden kaynaklanan bir problem yok. Kendinizi tanıyorsunuz. Reddedilmenin bir çok sebebi olabilir.

Kendine güvenen erkek kendi istek ve arzularını dinler. Söyledikleri ve yaptıkları kalbinden gelir. Hissetmediği şeyleri söylemez.

Bir kızdan hoşlandığında bu durumu gizlemeye çalışmaz. Bir kızla seks yapmak istediğinde bu utanılacak bir durum değildir. Bundan dolayı bir suçluluk hissetmez. Arzularını, isteklerini kabul etmemek, bunları bastırmak, erkeklerin kendine olan güvenini olumsuz etkiler.

Birçok erkek, kadınlara yaklaşırken, sanki arkadaş olmak istiyorlarmış gibi bir tutum içerisine girerler. Bu onların kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Hoşlandıkları kız kendi niyetini belli etmeden açılmak istemezler.

Bu davranış, kadınlara yanlış bir mesaj gönderir. Gerçekten arkadaş olmak istediğinizi düşünür ve sizi arkadaş gibi görmeye başlarlar.

Kadınlar sizi arkadaş gibi görmeye başladıktan sonra romantik bir ilişki kurma şansınız oldukça azalır. Bunu yapmayın. Kendisine güvenen erkek, kaybetme riskini göze alır. Kazanması veya kaybetmesi önemli değildir. Sadece hissettiği gibi davranır ve sonucunu kabul eder.

Kendinize güvenmek önünüzdeki tüm kapıları açacaktır.

Önce kendiniz tanıyın.

Kadınlar ile ilişkileriniz nasıl ?

Eğer bir sorun olduğunu düşünüyorsanız değişim vakti gelmiştir.

Kendinize güvenmeyi öğrenin.

Başarılı olacaksınız.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.