Risk alabilmek, kendimize duyduğumuz güvenle derinden bağlantılıdır. Çünkü bir şey için riske girdiğimizde seçeneklerden birisi de kaybetmektir. Kaybetme korkusuna yenilen bir insan riske giremez.

Geriye getiremeyeceğimiz şeyleri kaybetmekten korkarız.  İşin kendine güvenle ilgili kısmı budur. Eğer kaybettiklerimizi tekrar kazanabilme inancını kendimizde görmüyorsak risk almaktan kaçınırız.

O veya bu şekilde hayatta bazı şeylere sahip oluruz. Onlardan vazgeçmek istemeyiz. Rahatımızı kaybetme düşüncesi bize huzursuzluk verir.

O yüzden denize açılmak yerine sığ sularda yüzmeyi tercih ederiz. Ama sığ sularda büyük balık yakalamak imkansızdır.

Gerçekten başarılı olmak istiyorsak açık denizlere doğru yüzmeliyiz. Bilinmeyene doğru kulaç atmalıyız. Cesur olmalıyız. Bunu yaparken kendimize olan inancımız can simidimiz olacaktır.

Şunu unutmayın:

 

“Risk almayı beceremeyen başarılı olamaz.”

 

Bu hayatın her alanında geçerlidir. Kariyer olsun aşk hayatı olsun her zaman risk alabilenler başarılı olacaktır.

Tarihin her döneminde de bu böyle olmuştur. Tarihi risk alanlar yazmıştır. İlk insanlar bilinmeyene doğru yürümüşlerdir. Kurdukları hayatı, düzeni geride bırakarak yeni yerler keşfetmişlerdir.

Savaşlar hep risk almayı bilen generaller sayesinde kazanılmıştır.

Tüm büyük kararların altında risk faktörü vardır.

Başarılı olmak isteyen bir erkek risk alma kapasitesi yüksek olan erkektir. Ne yaparsanız yapın önemli değil.  Risk aldığınız sürece ileriye yürürsünüz, yükselirsiniz.

Yurt dışından bir iş teklifi aldığınızda, yaşadığınız konforu, insanları, geride bırakıp bilinmeyene gitmek bir risktir.

Yeni bir iş fikrine yatırım yapmak risktir.

Bir kadınla tanışmaya giderken attığınız her adım bir risktir.

Girişimci olun. Kendinize güvenin. Yaptığınız eylemin sonucu önemli değil. Önemli olan denemiş olmanız. Denemeden asla bilemezsiniz.

Kadınlar risk alan erkekleri çekici bulurlar. Çünkü risk alabilen erkek hayatta bir şeyler elde edebilir. İşinde başarılı olabilir. Zengin olabilir. Maceracı olabilir. Kısacası hayata hareket katarlar.

Ama risk almayan erkek sıkıcı ve durağandır. Sürekli aynı şeyleri yapar. Yeni bir şey denemek istemez. Bir kadın da böyle bir erkekle birlikte olmak istemez.

Kadınlar duygularıyla yaşarlar. Aynı anda farklı duygular yaşmak isterler. Sürekli tedbirli davranan, ne yapacağı belli olan erkekler farklı duygular yaşatmaktan uzaktır.

Tüm hayatınızı risk almaktan kaçarak geçirebilirsiniz. Ama o zaman en başta elinizde ne varsa ömrünüzün sonuna geldiğinizde de yine o olacaktır.

Rahat olduğunuz koşullardan çıkın. Kendinizi zorlayın. Risk almak demek, başını sonunu düşünmeden ateşe atlamak demek değildir. Risk almak demek bir karar vermektir.

Bir kadına yaklaşmadan bir ilişki yaşayamayız.  Risk almayı bilen erkek kaybetmeyi de bilir. Bir kız tarafından reddedildiğinizde bu bir son değildir.. Bu bir başlangıçtır. Yaklaşacağınız diğer kızlar için sizi ateşler. Başarana kadar denemekten vazgeçmeyin.

Kadınlar konusunda başarı oranınızı aldığınız riskler belirler.

Bir kadına en başta yaklaşmak bir risktir. Çünkü reddedilme ve başarısızlık bir olasılıktır. Ama bu riski alanlar sadece sonucu görmeyi hak eder. Belki harika bir kızla birlikte olabilirsiniz.

Güzel kızlar sadece erkeklerin onlara baktıklarını söylerler. Gelip konuşmadıklarından şikayet ederler. Bu riski alabilen erkeklerden iseniz mutlaka mükafatını alırsınız. Çünkü kadınlar gösterdiğiniz cesareti takdir edeceklerdir. Diğer erkekler bunu yapmıyor.

Farkında olsak da olmasak da kızlarla ilişkimizde her şey bir risktir aslında.

Dokunmak bir risktir. Öpmek bir risktir. Bir kızı eve davet etmek bir risktir.

Genelde diyaloğumuzun iyi gittiğini düşünüyorsak bunu korumak için riskli hamleler yapmaktan kaçınırız. Bu çok büyük bir hatadır.

Hoşlanma gelip geçicidir. Eğer doğru yerlerde doğru riskler alınmazsa bir süre sonra şansımız tükenecektir.

Kadınlarla iletişim düz bir çizgide ilerlemez. İnişler ve çıkışlar olmalıdır. Bunun içinse risk almak şarttır. Bir kadına saatlerce hiç dokunmadan öpüşmeyi bekleyemezsiniz. Ona hoşlandığınızı söylemeden size karşı bir şeyler hissetmesini isteyemezsiniz.

Ne kadar risk alır ve sonuçlarını ne kadar iyi idare edebilirseniz ilişkileriniz o kadar başarılı olacaktır.

Uzun lafın kısası risk almayı öğrenin. Eğer yapmıyorsanız kendinizi buna zorlayın.

Bir daha ki sefere karşınıza bir fırsat çıktığında onu kaçırmayın.

Sadece risk alın.

Sonucu ne olursa olsun.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.