Kadınlar henüz siz onlara yaklaşmadan bile, sizi reddedebilirler.  Bunun en büyük nedenlerinden biri dış görünüşünüzdür. Çünkü kadınlar sizi ilk gördükleri andan itibaren değerlendirmeye başlarlar.

Burada dış görünüşten kastım uzun boylu veya yakışıklı olup olmadığınız değil. Bahsettiğim şey insanlara yansıttığınız imajdır.

Giyinmeyi bilen ve kendisine bakan her erkek fiziksel olarak çekici bir hale gelebilir. Doğuştan sahip olduğunuz fiziksel özellikler çekici olmasa bile, sonradan kazanacağınız tarz ve bakımlı olmak sayesinde bu açığı kapatabilirsiniz.

İstediğiniz kızı etkilemek için ilk önce onunla tanışmanız gerekir. Eğer karşınızdaki kadın, yansıttığınız imajdan dolayı sizi tanışmaya değer görmüyorsa, öğrendiğiniz kız tavlama tekniklerinin hiç bir önemi kalmaz. Çünkü onları uygulayacak fırsatı bulamazsınız.

Bu nedenle aşk hayatımızı düzene sokmadan önce kendi tarzınızı oluşturmanız gerekir.

Moda anlayışınız ve uyguladığınız kişisel bakım tek bir amaca hizmet eder. Bu amaç dış görünüşünüzü güzelleştirmek değildir. Bunların amacı karakterinizi doğru biçimde yansıtmasıdır.

Giyim tarzımızın kişiliğimizle ne alakası var diyorsanız  hayal gücüne dayalı bir deney yapalım.

Yeni bir şehre taşındığınızı hayal edin. Bir gece dolaşmak için dışarıya çıkıyorsunuz. Yürürken yanlış bir yola saptığınızı düşünün. Bir süre sonra kaybolduğunuzu farkına varıyorsunuz. Şimdi ana yola dönmek için birinin yardımına ihtiyacınız var. Bulunduğunuz sokak çok ıssız. Sadece üç tane adam var.

İlk adam;

Üzerine oturan bir takım elbise giymiş. Elinde deriden yapılmış bir evrak çantası var. Ayakkabılarında temiz. Sakalı yok. Saçları kısa kesilmiş

İkinci adam;

Yırtık bir kot pantolon giymiş. Pantolonun yanından bir zincir sarkıyor. Sırtında deri bir ceket var.  Saçlarının üstleri uzun bırakılmış ve yanları jiletle kazınmış. Neredeyse dizine kadar gelen siyah çizmeler gitmiş. Kirli sakalı var.

Üçüncü adam;

Kısa ve dar bir şort giymiş. Ayaklarında terlik ve üzerinde atlet var. Onun üstünde ise bir iki beden büyük bir hırka.

Şimdi okumaya devam etmeden önce bu üç adamı hayal etmenizi istiyorum. Kafanızda iyice canlandırın. Hangi adam hakkında neler hissettiğinize odaklanın. Hangisine adres sorardınız ?

Bu adamlar hakkında henüz bir şey bilmiyorsunuz. Ama sadece yaptıkları giyim tercihleri ile onların nasıl biri olduğu hakkında bazı tahminlerde bulabilirsiniz. Hatta onların karakter özellikleri ile ilgili düşünceleriniz şekillenmeye başlamıştır.

Muhtemelen ilk adam sizi hiç korkutmamıştır. Çünkü giyiniş tarzı önemli bir iş sahibi olduğu ile ilgili bazı ipuçları veriyor. Belki kendi işinin patronu olabilir. Bu adamın tarzına bakarak nasıl bir yerde çalıştığı, boş zamanlarında neler yaptığı hakkında birçok fikre sahip olabilirsiniz.

İkinci adam pek de tekin gözükmüyor. İnsanların bulaşmak istemeyeceği belalı tiplerden olabilir. Dış görünüşüne bakarak şiddete meyilli olduğunu düşünebiliriz. Belki gerçekte böyle bir adam olmasa bile onun karanlık işlerle uğraştığı gibi bir hisse kapılabiliriz.

Üçüncü adam da korkutucudur. Fakat bu korkutuculuk farklı bir şekilde kendini göstermektedir. Bu adamın giyiniş tarzı akıl sağlığının yerinde olmadığını düşündürtmeye çok müsaittir. Bu yüzden ondan da uzak durmaya çalışırız.

Bu tarz değerlendirmeler kadınların beyninde de aynı şekilde gerçekleşir. Sizi ilk gördükleri andan itibaren nasıl biri olduğunuz hakkında birçok fikir üretirler. Bu izlenim o kadınla nasıl bir iletişiminiz olacağını büyük ölçüde etkiler. Eğer dış görünüşüz ilgilendiğiniz kadının kriterlerine hiçbir şekilde hitap etmiyorsa, ilişkiniz başlamadan bitebilir bile.

Şimdi artık dış görünüşün kız tavlama sanatında nasıl bir öneme sahip olduğunu biliyorsunuz.

Sıra geldi kendi tarzınızı oluşturmaya. İşte size bazı ipuçları:

Giyim Tarzı Hakkında Genel Tavsiyeler

Her şeyden önemlisi herkesin takip ettiği moda çizgisini takip etmeyin. Kendi tarzınızı bulmak için onlardan ilham alabilirsiniz. Ama esinlenmek taklit etmek demek değildir. Unutmayın giyiniş tarzınız kendi karakterinizi yansıtır. Sizi doğru yansıtmayan kıyafetleri, herkes onları tercih ediyor diye giyemezsiniz. Kendinizi yansıtacağını düşündüğünüz kıyafetler satın alın. Özgün olun.

Oluşturduğunuz her kıyafet kombininde  bazı parçalar basit bazıları ise dikkat çekici olabilir. Mesela üzerinizdeki mont dikkat çekici ise içine daha sade bir şeyler giyin. Göze batan bir ayakkabı giydiyseniz pantolonunuzu daha düz tercih ederek denge sağlayabilirsiniz. Giydiğiniz her parça dikkat çekici olmasın.

Takım elbiseler genel manada kadınlar tarafından çekici bulunur. Bu yüzden eğer size hitap ettiğini düşünüyorsanız birkaç takım elbise satın alın. Vücudunuza güveniyorsanız dar kesim tercih etmenizde fayda var. Eğer gece takım ile dışarı çıkacaksanız kravat takmayın. Gömleğinizden de bir iki düğme açarsanız ortama uygun bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Giydiğiniz kıyafetlerin dikkat çekici olması önemli bir özellik. Fakat dikkat çekeceğim diye komik ve modası geçmiş kıyafetler giymek pek mantıklı değil. Farklı olmak iyidir. Ama aşırıya kaçmadığınız sürece.

Tavsiye alın. Giyim konusunda özellikle kadınlardan tavsiye alabilirsiniz. Yakın kız arkadaşlarınızda alış verişe çıkın veya mağazada çalışan, gezen diğer kızların fikrini de sorabilirsiniz.

Daha çok üzerinize oturan kıyafetleri tercih edin.

Eğer fazla kilolarınız varsa sıklıkla koyu renkler giymeye özen gösterin. Sizi daha zayıf göstereceklerdir. Boyunuz kısaysa yatay çizgili kıyafetlerden kaçının. Tersine dik çizgileri olan parçaları tercih edin. Sizi olduğunuzdan uzun göstereceklerdir.

Giydiğiniz kıyafetlerin renk uyumuna dikkat edin. Mesela yeşil ile kırmızı uyumsuzdur. Kahverengi ile siyahta öyle. Eğer uyumu yakaladığınızı düşünüyorsanız bazı istisnalar olabilir.

Sıkıcı olmayın. Sürekli tekrar eden şeyler sıkıcıdır. Herkes gibi giyinirseniz kadınlar da herkes gibi olduğunuzu düşüneceklerdir. Oysa bir şeyi kıymetli yapan benzersiz olmasıdır.

Ayakkabılar

Sizi uzun gösterecek ayakkabılar satın alın. Güzel bir tarza sahip yüksek ayakkabılar size ekstradan birkaç santim kazandırır.

Ayakkabılar yaratıcılığınızı yansıtmada çok önemlidir. Bu yüzden ayakkabı seçerken dikkatli davranın. Çoğu erkek genelde aynı ayakkabıları tercih eder. Değişik bir model ile fark yaratabilirsiniz.

Kadınlar ayakkabılara çok fazla dikkat ederler. Bu yüzden ayakkabılarınızın sürekli olarak temiz olmasına özen gösterin.

Pantolonlar

Günümüzde kot pantolonlar çok moda. Mutlaka birkaç farklı modele sahip olun. Eğer biraz daha klasik giyinmek istiyorsanız. Kanvas pantalonlar da satın alabilirsiniz.

Kot satın alırken en çok dikkat etmeniz gereken şey paça boyu ve pantolonun kesimidir. Taşlanmış kotlar ile farklı bir hava yaratabilirsiniz. .

Çoğu erkek bol kumaş pantolonlar giyerler. Bunlardan uzak durun. Sizi genelde daha yaşlı gösterirler. Bunun yanında günümüz modasına uygun değillerdir.

Yırtık pantolon giymeyin.

Sıcak havalarda şort giyecekseniz dar ve üzerinize yapışanlardan kaçınmanız gerekir.  Bol ve diz seviyenizde olan şortları tercih edebilirsiniz.

Gömlek veya Tişörtler

Tişört giymeyi seviyorsanız resimli olanlar yerine düz renk olanları tercih edin. Beğeninize göre üzerinize yapışan veya biraz bol olabilir. Ama çok fazla bol olmasın. Tişörtleri kazaklarla birlikte kullanarak katmanlar oluşturabilirsiniz. Kazağın yaka ve etek kısmından altına giydiğiniz tişört gözükebilir.

Gömlek giydiğiniz zaman genelde eteklerini pantolonun dışında bırakın. İlle de içine sokacaksanız mutlaka kemer takın. Bu noktada yaptığınız gömlek seçimi çok önemli. İki şekli de deneyip hangisinin daha iyi göründüğüne karar verin.

Uzun bir gömlek giyiyorsanız güzel havalarda kollarını dirseklerinize kadar katlayın. Eğer içine uzun kollu bir şeyler giydiyseniz  kollarını gömlek ile birlikte birlikte katlayıp güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Aksesuarlar

Erkeklerin en önemli aksesuarlarından biri kol saatidir. Pahalı markalar tercih etmenize gerek yok. Güzel bir dizaynı olması yeterli. Kalitesiz bir görünüşü olmasın.

Gözlükler bazı erkeklere çekici bir hava katmaktadır. Ama eğer gözlüksüz daha iyi gözüktüğünüzü düşünüyorsanız lens kullanın. Birkaç farklı güneş gözlüğünüzün olmasında fayda var. Üzerinize giydiğiniz kıyafetleri tamamlayacak şekilde güneş gözlüğü kullanabilirsiniz. Yalnız kapalı havalarda takmamaya özen gösterin.

Artık erkekler içinde birçok aksesuar üretiyorlar. Güzel bir tasarıma sahip kolye, bileklik ve küpeler var. Fazla abartılı olanlardan kaçının. Genelde daha sade olan aksesuarları tercih etmelisiniz. Aksesuar kullanacaksanız bir veya iki taneden fazla kullanmayın. Kadınlar ayrıntıcıdır. Bu küçük dokunuşları mutlaka fark edeceklerdir.

Kemer takıyorsanız giydiğiniz ayakkabı ile kemerinizin renk olarak eşleşmesine özen gösterin. Kot pantolonlar ile daha geniş ve büyük tokalı kemerler, klasik pantolonlar için ise dar ve küçük tokalı kemerler tercih edebilirsiniz.

Kişisel Bakım

Temizlik çok önemlidir. En ideal olan her gün duş almanız. Eğer bunu yapamıyorsanız dışarıya çıkacağınız zaman mutlaka duş alın. El ve ayak tırnaklarınızın düzgün kesildiğinden ve temiz olduğundan emin olun. Kadınlar tırnaklara çok fazla dikkat ederler.

Güzel kokan bir şampuan kullanın. Sabun yerine vücut jeli kullanabilirsiniz. Oluşabilecek ter kokularını önlemek için mutlaka koltuk altı jeli bulundurun. Kaliteli bir parfüm satın alın. Eğer pahalı geliyorsa aynı parfümün taklidinden alabilirsiniz. Kokusunun gerçeğine yakın olup olmadığına dikkat edin.

Yüzünüzde fazlalık olan kılları yok edin. Kulak ve burnunuzda uzamış tüyler olmasın. Gözünüzün altında çıkan kıllar varsa alın. Favorilerinizin aynı uzunlukta ve düzgün kesildiğinden emin olun. Kaşlarınız haddinden fazla uzunsa veya ortası birleşiyorsa alın. Ama alındığı çok fazla göze batmasın. Koltuk altı ve genital bölgenizde bulunan kılları düzenli olarak tıraş edin.

Eğer sakal veya bıyık bırakıyorsanız üç beş günde bir makine ile düzeltin.

Kadınlardan tavsiye almanızı şiddetle öneririm. Tek bir kadının tavsiyesini dikkate almayabilirsiniz. Ama on kişi bıyıklarınızdan nefret ettiğini söylüyorsa veya saç şekliniz ile dalga geçiyorsa dikkate alabilirsiniz.

Vücudunuzdaki kılları tıraş edip etmemek size kalmış. Eğer vücut çalışıyorsanız kaslarınızın ön plana çıkması için bunu yapabilirsiniz. Tercihinize kalmış.

Eğer vücudunuzda özellikle de yüzünüzde siyah nokta veya sivilceler varsa mutlaka bir cildiye uzmanına görünün. Tavsiye ettiği ilaçları kullanın.

Eğer durumunuz müsaitse bir dişçiye gidip dişlerinizi beyazlaştırın. Müsait değilse bu etkiye sahip diş macunları kulanın. Dişlerinizi en az günde bir kez fırçalayın. Ağız kokunuz varsa yine dişçiden yardım alın. Gargara, sprey gibi ağız bakım ürünleri kullanın. Dil fırçası dilinizin üzerinde birikebilecek bakterileri temizleyin.

İyi bir saç kesimi büyük bir fark yaratacaktır. İstediğiniz modelleri çıkarabilecek kaliteli bir berber tercih edin. Biraz pahalı olabilir. Bir kere istediğiniz modeli elde ettikten sora kendi başınıza nasıl yapacağınızı öğrenin ve saçlarınız uzadıkça sürekli gittiğiniz berbere gidip nasıl keseceğini tarif edebilirsiniz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.