Korku, potansiyel bir tehlike veya acı durumunda hissettiğimiz duygudur. Gerçek bir tehlike söz konusu ise korku faydalıdır. Çünkü güvenliğimiz için bizi uyaran bir alarm sistemi niteliğindedir.

Fakat günümüzde duyulan bir çok korku haylidir. Sonucunu kesin olarak bilmediğimiz bir durumun varlığı bu hayali korkuya neden olabilir.

Erkeklerin çoğu güzel bir kız gördüklerinde nedensiz bir korku yaşarlar. İçlerinde garip bir his oluşur. Bedenleri istemsiz tepkiler verir.

Fakat böyle bir durumda yaşanılan tek duygu korku değildir. Güzel kızlar erkeklerde cinsel bir arzu yaratır. Arzuları, erkeği kızla tanışması için teşvik eder.

Hissedilen korku ve sahip olma arzusu erkeklerin zihninde bir mücadeleye sebep olur. Eğer bu korkunun nereden geldiğini bilirsek onunla savaşabiliriz.  Bu sayede daha önce tanımadığımız kızlar ile tanışmak büyük bir mesele olmaktan çıkacaktır.

Bir kızdan etkilendiğimiz zaman hissedilen gerilim, iki farklı korkudan kaynaklanmaktadır.

  1. Reddedilme Korkusu
  2. Başarısızlık Korkusu

Bu iki korku bir kadın ile tanışmamızı önleyen iki büyük engeldir.

Peki bu iki korku gerçek mi ?

Aslında en başta bahsettiğim gibi sonucunu bilmediğimiz bir durum için hissettiğimiz korkular genelde hayalidir. Zihnimiz egomuzu yaralanmaktan korumak için bu korkuları üretir.

Bir kızdan çok etkilendiğiniz düşünün. Yanına gidip konuşmak istediniz. O anda bu korkular siz esir almaya başlar. Fakat korktuğunuzu kendinize bile itiraf edemezsiniz. Bu durumda aklınız yaratıcılığını kullanarak bahaneler üretmeye başlar.

  • Şu an tanışmak istemiyorum. Kafam çok dolu.
  • Bugün pek havamda değilim.
  • Kız zaten yeterince güzel değil.
  • Çok meşgul gözüküyor. Şu an benimle konuşmak istemeyebilir.

Kendinize karşı dürüst olun. Aslında kendinize söylediğiniz tüm yalanların nedeni hissettiğiniz korkudur.

Reddedilme ve başarısızlık.

Sizce ilk çağlarda yaşayan mağara adamı, arzuladığı kadınla tanışmadan önce bu korkuları duyuyor muydu ?

Hiç sanmıyorum.

O halde bu korkular nereden geliyor ?

Bunlar bize toplum tarafından kazandırılmış korkulardır. Toplum sürekli olarak bize nasıl davranacağımızı söyler. Biz de arzularımızın sesini dinlemek yerine herkes ne yapıyorsa onu taklit etmeye başlarız. Egomuz bu yüzden yüksektir. Toplum bize başarısız olmamamız gerektiğini söyler. Bunu zayıflık gibi algılarız. Toplum insanlar tarafından kabul görmek için, kendimizi frenlememiz gerektiğini öğütler. Hissettiklerimizi doğrudan dile getirmekte zorlanırız.

Bir düşmanla savaşmadan önce onu iyice tanımak gerekir.

Artık  düşmanımızı tanıyoruz. Şimdi bu korkuları nasıl yeneceğimizi konuşalım.

Korkunuzu Gizlemeye Çalışmayın

İlk yapacağımız şey hissettiğimiz korkuyu bastırmak yerine kabul etmektir. Çünkü duyguları mantık yoluyla bastırmak neredeyse imkansızdır. O yüzden onunla mücadele etmek yerine basitçe kabul edin.

Kendinize Söylediğiniz Negatif Şeyleri Analiz Edin

İkinci olarak neden bu korkuları yaşadığımızı irdelemektir. Reddedilme korkusu büyük oranda kendimize söylediğimiz negatif şeylerden kaynaklanır.

Sende hoşlanmaz. Yeterince iyi değilsin. Sen bir aptalsın. Kendimizle bu şekilde konuşuyorsak öz saygımız günden güne azalacaktır.

Bu yüzden alışkanlık haline gelen bu negatif yorumlardan kurtulmak gerekir. Bunun yerine fırsat buldukça kendinize iltifat edin. Korkularınızın azalacağını göreceksiniz.

Beklentilerinizi Gözden Geçirin

Başarısız olacağınıza dair duyduğunuz endişenin kaynağı hedeflerinizin yüksek olmasıdır. Şunu demek istiyorum. Bir kızla sevgili olmak , seks yapmak elbette sonuç olarak beklediğiniz şeyler. Fakat her ilişkiden bunları bekleyemeyiz. Kendinizi bu sonuçlara şartlarsanız sizin için başarı kriteri bunlar olacaktır. Bunu yapmayın.

Kızlar ile iletişiminizi bir oyun gibi düşünün. Her kazandığınız puan için kendinizi takdir edin. Her merhaba dediğiniz kız sizin için bir başarı. Çünkü önceden bunu yapmıyordunuz bile. İki dakikadan fazla konuştuğunuz her kız daha büyük bir başarı.

Tecrübeleriniz arttıkça hedefleriniz de büyüyecek.

Hiç bir kız vazgeçilmez değildir. Her tanışmak istediğiniz kıza ölümden önceki son arzunuz gibi yaklaşmayın. Dışarıda bir sürü çekici kız var. Eğer olmadıysa kendinizi üzmeyin ve yolunuza devam edin.

Reddedilmek Çok Kötü Değildir

Tanışmak sadece bir yetenektir. Bir kişilik testi değil. Bu duruma gereğinden fazla anlam yüklemeyin. Kendinizi suçlamayı bırakın.

Kadının sizi reddetmesi için binlerce sebep olabilir. Ailevi bir problemi vardır. Erkek arkadaşı bu konularda hassastır. O sırada gününde değildir. Bir yere yetişmesi gerekiyordur. Bir önceki gün tanışmak için uygundur ama o gün değildir. Her şey mümkün.

Sadece en iyi atışınızı yapın ve ne olacak görün. Sonunda ölüm yok. Eğer olmuyor ise aynı kızda ısrar etmeyin. Dışarıda bir yerlerde bir sürü harika kız var.

Korkularınızla Yüzleşin

En başta da söylediğim gibi duygular çok kuvvetlidir. Korkumuzu bastırarak ondan kurtulamazsınız. Durumu kabul edin ve onunla yüzleşin.

Unutmayın o an hissettiğiniz tek şey korku değil. Karşınızdaki kıza karşı derin bir arzu duyuyorsunuz. Onun sesini dinleyin. Cesur olun. İstediğiniz için harekete geçin.  Zamanla duyduğunuz korkunun hafiflediğini ve sonunda yok olduğunu fark edeceksiniz.

Hemen hemen her erkek tanışma korkusu hisseder. Belki karşınızdaki gerçekten hayallerinizdeki kız olabilir. Elinize geçen her fırsatı değerlendirin. Kızı gördükten sonra fazla düşünmeyin. Ne kadar düşünürseniz gidip konuşmanız o kadar zorlaşır. Sadece kendinizi ileriye itin. Sonra ne olacağını keşfedin.

Belki gerçekten birbirinize göre değilsiniz. Belki de birlikte harika bir tecrübeniz olacak. Bilemezsiniz.

Sadece kalbinizin sesini dinleyin.

Cesur olun.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.