Her erkeği yansıtan, kendine özgü bir yaşam tarzı olmalıdır.

Eğer kendinizi tanımıyor, isteklerinizi arzularınızı bilmiyorsanız, hayat sizi oradan oraya sürükler. Bu şekilde bir başarı elde etmeniz imkansızdır.

Yaptığınız şeyler evde oturmak, bilgisayar oynamak, sosyal medyada takılmak, porno izlemekten ibaret ise kesinlikle bahsettiğim hayat tarzı bu değil. Bunları derhal bırakın. Zamanınız çok değerli.

Yapılacak ilk şey “yaşamak istediğim hayat bu mu ?” Diye kendi kendinize sormaktır.

Bazı zamanlar insan sadece kabullenir. Ne yaptığını düşünmeden sadece yapar. Siz böyle olmayın. Sorgulayın. Yaşadığınız hayatın sorumluluğunu alın.

İşinizden memnun musunuz ? Hayır ise değiştirme zamanı geldi.

Hobileriniz var mı ? Hayır ise bir kaç tane edinin.

Sosyal çevreniz var mı ? Hayır ise yeni insanlarla tanışın.

Kimse bunları sizin yerinize yapmayacak. Hayatı istediğiniz şekle sokmak zorundasınız. Benden bu kadar deyip pes etmek sadece acizlerin işidir.

Eğer burada olup bu yazılanları okuyorsanız bir şeyler değiştirmeyi istiyorsunuz demektir.

Yaşam sizin keşfetmenizi bekleyen harika şeylerle doludur. Renkli bir hayatınız olsun. Her dakikanızı dopdolu geçirin. Geçen zamanlar bir daha geri gelmeyecek.

Herkes farklı isteklere sahiptir. Her erkeğin yapmaktan hoşlandığı şeyler farklıdır. Bunları keşfedin. Yeni şeyler deneyin. Mutlaka seveceğiniz bir şeyler vardır.

Nerede yaşarsanız yaşayın. Nasıl bir işte çalışırsanız çalışın hiçbir şey ama hiç bir şey tutkulu bir hayat yaşamanız için engel değil.

“Yapmak istiyorum ama işten vakit bulamıyorum.” Böyle söylüyorsanız siz sadece çalışmak için yaşıyorsunuz demektir.

Bu şekilde ne bir kız arkadaşınız olur ne de hoşlandığınız  şeylere vakit ayırabilirsiniz.

İstediğiniz hayat bu ise yapmaya devam edin. Ama istemiyorsanız kimse sizi istemediğiniz bir hayatı yaşamaya zorlayamaz.

Bir insan sosyal hayatını şekillendirecek maddi gücü elde etmek için çalışır.

Köle değilsiniz. Bu durumu değiştirin.

Biliyorum piyasa kötü. Özel sektör malum. Sadece tek bir şeye ihtiyacınız var. “Kendinize inanmak.”

Ben size bir çılgınlık yapın demiyorum. Gidin istifayı basın demiyorum. Kendinize daha fazla vakit ayırabileceğiniz bir iş aramak iyi bir başlangıç olacaktır. Ama ondan önce mutlu olacağınız bir iş.

Bir kez olmadı. İki kez olmadı diyerek vazgeçmeyin. Bu hayatta pes edenler değil, sürekli mücadele edenler kazanır. Düştüyseniz kalkmayı bilin.  Hayatınız için savaşın.

İşte yeni bir hayat için bir kaç öneri:

Kurslara Katılın

Dans, fotoğrafçılık, dalış, yabancı dil her hangi bir şey olabilir. Sadece gidin. Size göre değil ise ayrılırsınız. Ama mutlaka yeni bir şeyler deneyin. Eminim yapmaktan hoşlanacağınız yeni şeyler keşfedeceksiniz. Mükemmel insanlar ile tanışacaksınız. Harika dostluklar kuracaksınız.

Tüm bu fırsatlar dışarıda bir yerde sizi bekliyor sadece gidip alın.

Tutkularınızı Keşfedin

Tutku bir erkeğin, erkeklik dürtüsünü harekete geçiren şeydir. Ona hareket verir. İstediğinin peşinden gitme arzusu uyandırır. Tutkulu olduğunuz şeyi keşfedin.

Gitar çalmak olabilir. Doğa yürüyüşü olabilir. Paraşütle atlamak olabilir. Burada yaptığınız şeyin bir önemi yok. Sizde uyandırdığı duygular önemli. Önemli olan bir şeyi tutkuyla yapmanız.

Kadınlar erkeklerin içindeki tutkuyu görmek isterler. Onlara ne olduğunuzu hatırlatın.

Kendi Sosyal Çevrenizi Oluşturun

Bunu yapana kadar kendinizi zorlayın. Normalde gitmeyi düşünmediğiniz davetleri kabul edin. Partilere gidin. Arkadaşlarınızın arkadaşları ile tanışın. Gönüllü hizmetlere, kulüplere katılın. Kısacası yeni insanlar ile tanışmak için fırsatlar oluşturun.

Her karşınıza çıkan insanla dost olmazsınız. Bazı insanlar vardır. Sizi dibe çeker. Enerjinizi emer. Onlardan uzak durun. Size bir şeyler katacak, size ilham verecek arkadaşlar edinin. Kendi sosyal çevrenizi inşa edin.

Bunları yapıyorsanız artık bir hayatınız var demektir. Sevdiğiniz şeyler için vakit ayırın. Unutmayın zaman insanın en önemli hazinesidir. Onu hoyratça harcayamazsınız. Bu nedenle zaman planlamanızı çok iyi yapın. Tüm zamanınızı sadece bir şeye harcamayın. Diğer ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurun. Denge çok önemli.

Bir kız ile tanıştığınızda onu hayatınızın anlamı haline getirmeyin. Kızlar bu takıntılı durumdan nefret eder. Onlara hayatınızın bir kızdan ibaret olmadığını gösterin.

O gün kursunuz var ise kızla buluşmayın. Arkadaşlarınıza söz verdiyseniz iptal etmeyin. Tutkularınızı ertelemeyin. Böyle yaptığınızda karşınızdaki kız ona muhtaç olmadığınızı anlayacak ve etkilenecektir.

Kızlar dolu bir hayat yaşayan erkekler ile olmak isterler. Hoşlandığınız kızı hayatınızın bir parçası yapın. O kız tüm hayatınız olmasın.

Aradaki farkı anlıyorsunuz değil mi ?

Şu üç kuralı unutmayın:

  • Her zaman öğrenecek yeni bir şey vardır.
  • Her zaman kazanacak yeni bir şey vardır.
  • Her zaman tanışacak yeni biri vardır.

Her erkek daha iyisini hak eder.

Yaşamak istediğiniz hayat orada duruyor. Gidin ve alın.

Gerçek bir erkeğin gerçek bir hayatı vardır.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.