Ödüllendirme, etkileme adımının tam tersidir. Bir kadını etkilemeyi başardıktan sonra sizin de onu çekici bulduğunuzu göstermeniz gerekir. Kız tavlama sanatında buna ödüllendirme diyoruz.

Kadınlar sizden etkilenmeye başladıktan sonra onlar hakkında ne hissettiğinizi bilmek isterler. Siz de onlardan hoşlandınız mı ? Tanımak istiyor musunuz ? İlginizi kazanmak için çaba harcarlar.

Bir kadına ilginizi, gerçek bir iltifat ederek gösterebilirsiniz. Bunu yapmadan önce ilgilendiğiniz kadının sizden etkilendiğinden emin olmaya çalışın. Çünkü iletişimin en başında çok fazla iltifat etmek kadın tarafından muhtaçlık olarak algılanabilir. Fakat size karşı bir şeyler hissediyorsa bu sorun ortadan kalkar. Aksine iltifat etmeniz için can atarlar.

Hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir kadından etkilenmenizi sağlayan en başta dış görünüşüdür. Genel olarak bir erkeğin kadınları cinsel manada çekici bulması kadınların dış görünüşüne dayanır.

Kadınlar da bu durumun farkındadır. Bu nedenle her gün yüz binlerce kozmetik ürünü, kıyafet ve aksesuar satılıyor.

Fakat bir kadın kendi müdahalesi ile dış görünüşünü belli bir yere kadar iyileştirebilir. Dış görünüşü çekici kılan asıl şey doğuştan gelen özellikleridir.  Yüz güzelliği, vücudun orantılı olup olmadığı, hatların ne kadar yuvarlak olduğu gibi.  Bunları değiştirme imkanları olmadığı için bir erkeğin bu özelliklere iltifatta bulunması onlar için bir anlam ifade etmez. Zaten tüm erkekler ne kadar seksi ve güzel olduğundan, gözlerinden, saçlarından bahsetmektedir.

Onların istediği üzerinde kendi iradeleri ile seçim yaptıkları şeyler için edilen iltifatlardır.

Mesela kullandığı aksesuarlar, giyim tarzı, hobileri, seçtiği kariyer, yaptığı tercihler gibi. Bunlar onun kişiliğini ve fikirlerini yansıtan özellikleridir. Kısacası bir erkeğin kendilerini dış görünüşü dışında başka yönlerden de çekici bulduklarını bilmek isterler.

Çünkü bir erkek sadece dış görünüşünü önemseyerek bir kadına ilgi gösteriyorsa, bu, o kadının kendisi olduğu için değil, doğuştan şanslı olduğu için gördüğü bir ilgidir. Bu durum kadınlara aşağılayıcı gelir. Güzellikleri dışında da bir kadının sahip olduğu binlerce özellik vardır. Diğer erkeklerin bunların farkına varmasını isterler ve farkına varan erkeklere de minnet duyarlar.

Hayat romantik ilişkiler konusunda erkeklere adil davranmıyor. Hoşlandığınız bir kadın size yardımcı olmak için hiçbir şey yapmaz. İlişki kurmak için çaba sarf etmesi gereken taraf genelde erkektir. Hemen her toplumda kadın erkek ilişkilerinde girişimci rolü erkek üstlenmiştir. Bir kadın sizden hoşlandığında sizin ilginizi kazanmak ister. Bu konuda onlara yardımcı olmalısınız. Eğer ilginizi belli etmek için haddinden fazla beklerseniz size karşı duydukları çekim azalmaya başlayacaktır. Bu duruma düşmemek için ödüllendirme adımını kullanmak gerekir.

Ödüllendirme Neden Önemli ?

  • Kaliteli bir erkeğin birlikte olacağı kızı seçerken göz önünde bulundurduğu bazı standartları vardır. Eğer kadınlara bu standartları karşıladığını gösterirseniz kendilerini özel hissedecek ve sizden daha çok etkileneceklerdir.
  • Bir kadına sadece dış görünüşü için yaklaşırsanız kendilerini önemsiz hissederler. Böyle olunca onları sadece yatağa atmak istediğinizi düşünürler ve kendilerini kullandırmak istemezler. Bunun biyolojik ve toplumsal açıdan bir anlamı vardır. Kadının bilinçaltı onu uyarır. Bu yüzden asla onu özel görmeyen birinden hamile kalmak istemez. Ayrıca toplum tarafından kolay bir kadın olduğunun düşünülmesini de istemez. Bu nedenle onlarla ilgilenmenizin dış görünüşlerinin ötesinde de bir şeylere bağlı olduğunu göstermelisiniz.

Açığa Çıkarma

Kadınların sizin standartlarınıza uyup uymadığına karar vermek için öncelikle standartlarınızın ne olduğunu bilmeniz gerekir. Bu bir kadında ne ararsınız sorusunun cevabıdır. Samimi, içten kadınlardan mı hoşlanıyorsunuz ? Entelektüel mi olmalı ? Kendiniz açısından bir kadında olmasını istediğiniz en önemli beş özelliği belirleyin. Bir sonraki sefer yeni bir kadın ile tanıştığınızda artık onda ne arayacağınızı biliyor durumda olacaksınız.

Mesela açık fikirli kadınlardan hoşlanıyorsanız bir çok farklı konudan bunu açığa çıkarabilirsiniz. Mesela tanıştığınız kadın seyahat etmeyi seviyor mu ? Müzik anlayışı nasıl ? Yeni şeyler denemeye nasıl bakıyor ?

Bunu yaparken karşınızdaki kadın kendisini sanki bir mülakatta gibi hissetmemeli. Sürekli soru sormak yerine birkaç cümlelik ifadeleri kullanın. Açıklayıcı olun. Doğal bir şekilde ilerleyen sohbet içerisinde kibarca sizin için önem ifade eden bir şeyler arayın. Eşleşen noktalarınızın neler olduğunu keşfedin.

Ödüllendirme

Ödüllendirme aslında diğer bir anlamıyla iltifat etmektir. Muhabbet esnasında açığa çıkardığınız kişisel özellikler, seçimler, fikirler hoşunuza gittiyse karşınızdaki kadına iltifat edin. Konuşmanızın başlarında hafif fakat içten birkaç iltifat kadınlarda pozitif bir etki yaratacak ve size açılmaları için onlara yardım edecektir.

Birkaç örnek iltifat paylaşmak istiyorum:

  • Seninle konuşmak gerçekten keyifli.
  • Bu özelliğin bir kadını çekici yaptığını düşünüyorum.
  • Kendini önemsemen hoşuma gitti.
  • Hırslı olman çok güzel. Mutlaka başarılı olacağına inanıyorum.

Her şeyde olduğu gibi iltifat ederken de aşırıya kaçmamanız gerekir. Gerçekten hak ettiğini düşündüğünüzde iltifat edin. Eğer çok fazla iltifat ederseniz kıymetini yitirecektir ve kadınlar onu kazandığını hissetmezler. Sonuçta bir kadının her yaptığı şeyden hoşlanmanız düşük bir olasılıktır.

Her açığa çıkardığınız özellik veya tercih için iltifat etmeyin. Bazılarını es geçin. Daha derine inerek daha fazla bilgi sahibi olun. Gerçekten yeri geldiğini hissettiğinizde içinizde pozitif duygular oluştuğunda iltifat edin. Böylece samimiyetiniz karşı tarafa kolayca geçecektir.

Bazen bir kadına iltifat etmek için bir sorular sorup kadının kişiliği hakkında bilgileri açığa çıkarmaya gerek bile kalmayabilir. Giyim tarzı, bakım veya gözlemlediğiniz herhangi bir şey için de iltifat edebilirsiniz.

İşte açığa çıkarma ve ödüllendirmeye birkaç örnek:

Erkek: Gece hayatına çok fazla zaman ayırır mısın ?

Kadın: Ruh halime göre değişiyor. Ama genelde hafta sonları dışarı çıkıyorum.

Erkek: Eğlenceye vakit ayıran kızlardan hoşlanıyorum. Nasıl mekanları tercih ediyorsun ?

Kadın: Genelde disko tarzı yerleri pek sevmem. Çok gürültülü oluyor. Daha çok hafif müzik çalan bar tarzı yerleri tercih ediyorum.

Erkek: Aynen. Ben de öyle. Bir şeyler içerken sevdiğim insanlar ile sohbet etme imkanı buluyorum. Barlar bunun için daha uygun. Yüksek müzik çalan yerlere gittiğimde ertesi gün kulaklarım çınlıyor.

 

Erkek: Bir şey itiraf etmek istiyorum. Seni ilk gördüğümde soğuk biri olabileceğini düşünmüştüm. Ama şimdiye kadar çok sıcakkanlı davrandın.

Kadın: Bunu ilk söyleyen sen değilsin.

Erkek: Gerçekten birçok insan yeni biriyle tanıştığında yapmacık davranıyor. Söylediklerine, hareketlerine çok fazla dikkat ediyor. Ama sen baştan beri doğal davrandın. Bir insanın içten olması çok önemli. Seninle konuşmak çok keyifli.

Kadın: Teşekkürler. Sana katılıyorum. İçten olmayan insanlarla ben de konuşamıyorum. Ayrıca sen de çok samimi bir insansın.

Ödüllendirme her ilişki için geçerli değildir. Bazı durumlarda kadınlar sizinle birlikte olmak için fazla istekli olabilirler. Fakat çoğu zaman bir kadını baştan çıkarmak için psikolojisi ve zihin yapısı buna hazır olmalıdır.

Bunun içinse etkileme ve ödüllendirme adımlarının doğru bir şekilde gerçekleşmesi şarttır.

Kız tavlama sanatında her parça birbirine bağlıdır. Bir tanesi eksik olduğunda bir kadınla başarınız olumsuz yönde etkilenebilir.

Bir sonraki adım güven kazanma olacak.

Şimdilik görüşmek üzere…

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.