Hoşlandığımız her kadınla sanki önceden tanıyormuşuz gibi konuşmak mümkün değildir. Bu durum insanlar tarafından normal karşılanmaz.

Yeni biriyle tanışmak genelde gerilim yaratan bir durumdur. Kız Tavlama Sanatında amacımız kadınlarla olan iletişimimizin bir engele takılmadan akıcı bir şekilde ilerlemesidir.  Tanışma esnasındaki tuhaf havayı dağıtarak uyumlu bir sohbet ortamı hazırlamamız gerekir. Bunun için giriş cümlelerini kullanırız.

Şöyle düşünüyor olabilirsiniz:

Neden farklı türden giriş cümlelerine ihtiyacım olsun ?

Sadece gidip “Merhaba. Ben X diyebilirim. ” Kesinlikle. Böyle bir giriş cümlesi ile de giriş yapabilirsiniz. İşe yaramaması için hiçbir neden yok.

Ama kız tavlama konusunda henüz yeterince tecrübeye sahip değilseniz doğrudan bir giriş cümlesi başarılı olmanız kolay değildir. Özellikle güzel kızlar söz konusu olduğunda.

Doğrudan giriş cümleleri ile başarılı olmak tecrübeye dayanan bir iştir. Karşınıza çıkan ilk kıza, doğrudan bir giriş cümlesi ile yaklaşıp, hemen başarılı olmayı beklemek, çok iyimser bir düşünce olacaktır.

Kız tavlama adımlarının her biri için çok fazla pratik yapmanız gerekir. Tanışma aşaması da en çok pratik gerektiren basamaklardan birisidir.

Giriş cümleleri doğrudan niyetinizi belli edecek şekilde veya dolaylı bir biçimde olabilir. Biz doğrudan olanlara “direkt açılış” diğerlerine ise “direkt olmayan” açılış diyoruz.

Kız Tavlama Sanatını öğrenen her erkek kendi tarzını kendisi belirler. Kiminiz kadınlara doğrudan yaklaşıp iletişiminizi ona göre şekillendirirsiniz.

Kiminiz ise en başta dolaylı bir giriş cümlesi ile başlayıp sonrasında hoşlandığınızı belli edersiniz.  Hangisinin size hitap ettiğini düşünüyorsanız o yoldan ilerleyin.

Belki yeterli öz güveni inşa edene kadar dolaylı giriş cümleleri ile tecrübe kazanmak isteyebilirsiniz. Dediğim gibi size kalmış.

Giriş cümlelerinde en çok dolaylı olandan en aza doğru risk faktörünün azaldığını görürüz. Burada riskten kasıt ortamda oluşacak gerilimin derecesidir.

Az riskli açılış cümlelerinden sonra “konuyu değiştirme” aşaması ( Kız Tavlama Adımları : Konuyu Değiştirme ‘ ye bakınız. ) için daha yoğun bir çaba sarf etmek gerekebilir. Ama doğrudan giriş cümlelerinde “konuyu değiştirme” adımına belki ihtiyacınız bile kalmayabilir.

Aşağıda paylaşacağım giriş cümlesi türlerinden istediğinizi kullanarak bir kadınla tanışabilirsiniz. Her birini pratik etmenizde fayda var. Sonrasında hangisinin size daha çok hitap ettiğine karar vermeniz daha kolay olacaktır.

Yardımsal Giriş Cümleleri

Yardımsal giriş cümleleri için en dolaylı ve en az riskli giriş cümleleri diyebiliriz. Bunlar genelde herhangi bir sosyal iletişimde karşılaşabileceğiniz türden cümlelerdir. Basitçe bir konuda kadınlardan yardım isteyerek ilk teması kurmak ile ilgilidir.

Fikirsel Giriş Cümleleri

Adından da anlaşılacağı gibi bir kadına herhangi bir şey hakkında fikrini sorarak muhabbete başladığınız giriş cümleleridir.

Durumsal Giriş Cümleleri

Durumsal giriş cümleleri, karşınızdaki kadın ve sizin o an bulunduğunuz çevre ile ilgili bir yorumda bulunarak veya ikiniz tarafından da bilinen bir şey hakkında bir şeyler söyleyerek kullandığınız giriş cümleleridir. İçinde bulunduğunuz duruma göre değişiklik gösterirler.

Sohbetsel Giriş Cümleleri

Bu aslında bir açılış cümlesinin kullanılmadığı durumları ifade eder. Sanki karşınızdaki kadını daha önceden tanıyormuşsunuz gibi sohbete başladığınız giriş cümleleridir.

Belirleyici Giriş Cümleleri

Karşınızdaki kadına ilk söylediğiniz cümle onu tanımak isteyip istemediğinize karar vermek için kullanacağınız bir bilgiye erişmenizi sağlar. Çoğu zaman kadına tanışmaya değer olup olmadığı ile ilgili bir cümle kurmak şeklinde yapılan girişlerdir. “Doğrudan açılış” kategorisinde değerlendirilir.

Doğrudan Giriş Cümleleri

Tanışmak istediğiniz kadına olan ilginizi direkt bir biçimde ifade ettiğiniz giriş cümleleridir. En fazla gerilimi yaratan en riskli açılış biçimidir.

 

Farklı türden giriş cümleleri ile ilgili genel bir fikre sahip oldunuz sanırım.

Daha sonraki yazılarda her bir giriş cümlesi tipini ayrıntılı bir biçimde açıklayacağım.

Giriş cümlelerini öğrendikten sonra hangisinin size daha çok uyduğuna karar vererek uygulayabilirsiniz.

Unutmayın burada yazılan bilgiler bir formül niteliğindedir. Verilen örnekleri birebir kullanmaya çalışmayın. Giriş cümleleriniz sizi yansıtmalı.

Onlara kendi yorumunuzu katın.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.