Kadınları etkileyen birçok farklı özellik olduğunu daha önce de söylemiştim.

Bunların her birine ayrı başlıklar altında değineceğim.

Bu yazının konusu yeni tanıştığımız bir kadına, çekici bir erkek olduğumuzu, sözlü olarak nasıl ifade edebiliriz.

Kız Tavlama adımlarının üçüncüsü “Etkileme” adımıdır.

Tanışma ve konuyu değiştirmeden sonra etkileme gelir.

Bir kız ile aranızda, kişisel bir sohbet ortamı oluştuktan sonra, çekici bir erkek olduğunuzu ona ifade etmeniz gerekir. Tabi ki konuşmanızı beden diliniz ile desteklemeniz çok önemlidir.

“Ben çekici bir erkek olduğumu düşünüyorum. ”

“Diğer erkekler gibi değilim.

“Renkli ve eğlenceli bir hayatım var.”

Gibi cümleler hiçbir anlam ifade etmezler.

O halde çekici olduğunuzu nasıl göstereceksiniz ?

Yapmanız gereken şey bunu doğrudan ifade etmek yerine öyle olduğunuzu kadınların kendilerinin keşfetmesidir. Arada çok büyük bir fark var.

Çekici karakter özelliklerini yansıtmanın en önemli yollarından biri kendiniz hakkında hikayeler anlatmaktır.

Hikaye anlatmak kavramını kapsayıcı bir şekilde kullanıyorum. Anlatacağınız hikaye geçmişinizden bir olay, hayata nasıl baktığınız, yaşayış felsefeniz, gelecek planlarınız herhangi bir şey olabilir. Kastettiğim kendiniz hakkındaki bir şeyi birkaç cümle ile paylaşmak.

Burada püf nokta anlattığınız hikayelerin içine sahip olduğunuz çekici özellikleri yerleştirmektir. Böyle yaptığınızda, karşınızdaki kadın hikayelerinizi dinlerken, karakteriniz hakkındaki ipuçlarını yakalayacak ve zihninde sizinle alakalı bir değerlendirme yapabilecektir.

Kadınların etkilenme mekanizmasını çalıştırmak için beyninde farklı düğmeler olduğunu düşünün. Yansıttığınız her olumlu özellik o düğmelerden birine basmak manasına gelir. Yeterince düğmeye bastığınızda kadınlar otomatik bir şekilde sizi çekici bulurlar.

Hikayeler kendinizi yansıtmak açısından kullanabileceğiniz en verimli araçlardır. Sahip olduğunuz çekici özellikleri aktarmanın yanında sohbetin ilerlemesi için de kullanabileceğiniz en uygun iletişim şeklidir.

Çünkü;

Kısa cümleler ile konuşmak, evet, hayır gibi basit kelimelerle cevap vermek diyaloğun devam etmesi açısından olumsuz şeylerdir.

Aynı şekilde bu tarz bir iletişim ile, çekici özellikleriniz hakkında yeterli ipucunu vermeniz kolay olmayacaktır. Oysa etkileme adımında istediğimiz şey, mümkün olduğunca fazla çekici özellik yansıtmaktır.

Konuşurken kısa cümleler kurmak yerine birkaç cümleden oluşan ifadeleri tercih edin.

Kadınlara kendimiz hakkında bir şeyler anlatırken dikkat etmemiz gereken en önemli şey böbürlenmekten kaçınmaktır. Çok fazla böbürlenmek, sahip olduğumuz değerli şeyleri ön plana çıkarmaya çalışmak, kendine güvenmemenin belirtisidir.

Sohbet uyumlu ve akıcı ilerlemelidir. Yani çekici olduğumuzu göstermek için çok fazla zorluyormuş gibi gözükmememiz gerekiyor. Hikayeler diyaloğun gerektirdiği biçimde doğal bir şekilde gelmeli.

Eğer kaşımızdaki kadın onu etkilemek için çok fazla çaba sarf ettiğimizi anlarsa, istediğimiz amaca ulaşmamız imkansız bir hal alır. Kendine güvenmeme ve muhtaçlık etkileyiciliğin katilleridir. Kadınlar bu özellikleri taşıdığınıza karar verirlerse yaptığınız bütün uğraşlar boşa gitti demektir.

Mesela tanışalı henüz birkaç dakika olmuşken şöyle bir konuşma geçtiğini düşünelim;

Kadın: Boş zamanlarında ne yaparsın ?

Erkek: Arabalarla ilgileniyorum. Geçenlerde sürekli kullandığım Porshe ile kaza yaptım. Neyse ki boğazdaki villanın garajında bir tane Mercedes var. Phorshe tamirden çıkana kadar onunla idare ederim.

Bu cümleyi kuran erkeğin varlıklı olduğu çok açıktır. Varlık, kadınlara çekici gelen bir özelliktir. Ama bunu doğru biçimde ve yerinde yansıtmamak negatif bir tepki ile karşılaşmamıza neden olur.

Yukarıdaki gibi bir anlatım kendine güvenmeyen ve muhtaç bir erkeğin yapacağı bir şeydir. Bu adam konuştuğu kadına onu elde etmek için kendisinin yeterli olmadığı mesajını verir. Karşısındaki kızı elde etmek için servetini ileriye sürmektedir. Yani bunun tercümesi şudur:

Bende sevilecek bir şey yok. Ama paramı sevebilirsin.

Aynı zamanda bu tarz şeylerle böbürlenmek kendine güvenmediğinizi gösterir. Zengin bir insanın bunu başkalarının gözüne sokmaya ihtiyacı yoktur.

Çoğu erkeğin kadınlara ilk yaklaştığında bir şeyler ısmarlamaya çalıştığını veya zengin olduğundan, kültürlü olduğundan bahsettiğini görürsünüz. Yukarıda bahsettiğim nedenden ötürü böyle yaklaşırsanız kendi kendinizi baltalamış olursunuz. Bunları asla yapmayın.

Anlattığınız hikayelerin muhabbetinizin ilerleyişi ile uyumlu olması gerekir demiştim.

Şu diyaloğa bakın. Sizce bir kadın bu erkeği hangi özelliklerinden dolayı çekici bulabilir ?

Kadın: Bir hafta önce Fransa’daydım. Kız kardeşim orada oturuyor. Her sene onu ziyarete giderim.

Erkek: Gerçekten mi ? Ben de üç ay önce Fransa’daydım. Eski kız arkadaşlarımdan biri orada modellik yapıyor. Bir süredir gel diye ısrar ediyordu. Sonunda gidebildim.

Çok güzel bir haftaydı. Şans eseri doğum günüme denk geldi. Kalabalık bir grupla kutladık. Orada yaşayan insanlar çok farklı. Sıcakkanlılar.

Ama işin en güzel yanı doğum günü hediyesiydi. Kız arkadaşım ikimiz için bir helikopter gezisi planlamış. Tüm Paris’i havadan gezmek inanılmazdı. Özellikle eski yapılara bayıldım.

Kadın: Harika. Ben de bir keresinde…

Bu konuşmadaki kadın erkeğin hangi özelliklerini çekici bulabilir ?

 • Fransa’ya gitmesi monoton ve sıkıcı bir hayatı olmadığını gösteriyor. Belki yurt dışına sık sık çıkıyordur. Maceracı bir yapısı olabilir.
 • Bu seyahat için belli bir maddi güce sahip olmak gerekir. Muhtemelen iyi bir işte çalışıyor.
 • Eski kız arkadaşından bahsediyor. Önceden başka kızlar ile ilişkisi olmuş. Kızın model olması güzel kızların ilgisini çeken bir erkek olduğuna dikkat çekiyor.
 • Kalabalık bir gurupla doğum günü kutlamış. Muhtemelen sosyal birisi. Farklı yerlerden birçok insan tanıyor. Sosyal çevresi olabilir.
 • Eski kız arkadaşı doğum günü için helikopter gezisi ayarlamış. Bu erkeğin hayatında birçok farklı tecrübe olablir. Onunla vakit gerçimek eğlencelidir.

Burada paylaştığım diyaloglar hayali bir senaryonun ürünüdür. Tabi ki herkes Fransa’ya gitmiyor. Sizin de kendi hayatınızda anlatabileceğiniz hikayeler mutlaka vardır. Önemli olan anlattığınız hikayelerin sizin hakkınızda olumlu ipuçları içermesi.

Sohbet esnasında konuşmanın nereye gideceğini siz yönlendirmelisiniz. Konuşmanın nereye gideceğini bilmeden rastgele sorular sorarsanız. Çekici karakter özelliklerinizi aktaracak fırsatı bulamazsınız. Bu yüzden sorduğunuz sorular, özellikle ilgili olduğunuz veya hakkında konuşacak bir şeylerinizin olduğu konular ile bağlantılı olmalı.

Mesela;

Erkek: Çalışıyor musun ?

Kadın: Hayır. Öğrenciyim.

Erkek: Kullandığın aksesuarlara bakarak ilham verici bir şeyler okuyorsun diyebilirim.

Kadın: Aslında öyle. Güzel sanatlar ikinci sınıftayım.

Erkek: Yaratıcı işlerle uğraşan insanlar beni hep etkilemiştir. Ben de bir bakıma sanatla ilgiliyim.

Uzun süredir istediğim bir şeyi gerçekleştirdim. İnternet üzerinden tanıdığım bazı amatör ressamlar vardı. Onları da birbiriyle tanıştırdım ve birlikte bir şeyler yapmayı teklif ettim.

Sonra küçük bir atölye kiraladık. Bazı hafta sonları orada bir araya geliyoruz. Her buluşmada farklı bir konu üzerine çalışıyoruz. Gerçekten çok güzel şeyler ortaya çıkmaya başladı. İlerleyen zamanlarda küçük bir sergi bile düzenleyebiliriz.

Resim yapmak harika. Kelimelerle ifade edemeyeceğin şeyleri ifade etmeni sağlıyor.

Bu senaryodaki erkek resimle ilgileniyor. O konuda anlatacak bir çok hikayesi var. Bu nedenle sohbeti oraya çekmeye çalışıyor. Karşısındaki kızın sanatla ilgili olması,  konuşulacak ortak bir konu olduğunu gösterir.  Böyle bir tesadüf olmayabilirdi. O zaman resim üzerinde fazla durmak yerine ikisinin de ilginç bulduğu konular bulup onun üzerine konuşmak daha iyi bir seçim olacaktı.

Bu konuşmadaki erkek:

 • Resim yapan insanları bir araya getirmiş. O halde bu o erkekte liderlik etme özelliği olduğunu gösterir.
 • Ayrıca resim yapmak konusunda hevesli. Bu onun tutkusu haline gelmiş. Kadınlar bir şeye tutkusu olan erkeklerden çok hoşlanırlar. Tutkulu olduğu şey resim yerine herhangi bir şey olabilirdi.
 • Bu erkeğin resim çevresi ile ilgili önemli bağlantıları olabilir. Sergi açmaktan bahsediyor.  Güzel sanatlar öğrencisi için etkileyici bir özellik.

Her zaman konuştuğunuz kız ile ortak bir şeyle uğraşmanız gerekmiyor.

Sohbet esnasında kız herhangi bir şey söyledikten sonra, söylediği şey ile küçük bir bağlantı kurup, konuyu istediğiniz yere çekebilirsiniz. Ama bu doğal bir şekilde olmalı. Konuyu oraya getirmek için ısrarcı olduğunuz anlaşılmamalı.

Zaten ısrarcı da olmayan. Hakkında konuşabileceğiniz birçok konu vardır. Özellikle üzerinde durmanız gereken özel bir konu yok. Ne konuşursanız konuşun. Önemli olan çekici özelliklerinizi iletmektir.

Erkek: Bir yere yetişmeye çalışıyormuş gibi görünüyordun.

Kadın: Evet arkadaşımla buluşacağım. Erkek arkadaşından ayrılmış. Konuşmamız gerekiyor.

Erkek: Biliyor musun böyle bir durumda ona destek olacak bir arkadaşının olması çok güzel. Bir nevi terapi gibi oluyor. Karşındaki insan duygularını anlattığında yaşadığı sıkıntıyı paylaşabiliyorsun. Yükünü azaltıyorsun. Bir bardak kahve ve başını yaslayacak bir omuz gibisi yok.

Aslında beni de dinleyecek birilerine ihtiyacım var. Bir nevi ayrılık yaşadım sayılır.  İşten çıktım.

Kadın: Neden çıktın ?

Erkek: Orada çalışmak beni kısıtlıyordu. Baktım hedeflerime bu şekilde ulaşmayacağım ben de ayrıldım.  Ama iyi haber şu ki pazartesi yeni bir işe başlıyorum. Artık sevdiğim işi yapacağım.

 • Bu konuşmadaki erkek arkadaşların birbirine destek olması gerektiğinden bahsediyor. Böyle bir konuşma sosyal konularda tecrübeli olduğunun bir kanıtıdır. Sosyal zeka çekici bir özelliktir.
 • İşten ayrılmak risk aldığını gösteriyor. Kurulu bir düzeni bozmak, yepyeni bir iş ortamına girmek kendine güvenen birinin yapacağı türden bir hareket.
 • Ayrıca sevdiği işi yapacak olması ve hedeflerden bahsetmesi azimli olduğunu ve bir şeylere tutkusunu gösteriyor. Bunlarda kadınlara çekici gelen özelliklerden bazılarıdır.

Yukarıdaki hikayelerin hepsi birer kurgu. Bir kızı etkilemek için böyle konuşmanız gerekmiyor. Bu örnekleri çekici özellikleri nasıl yansıtacağınızı göstermek için paylaştım.

Hikayeler gerçek olmadığı için konuşmaların ideal bir şekilde ilerlediğini fark etmişsinizdir. Bu her zaman gerçekleşmez. Her sorduğunuz soruya istediğiniz cevabı alamazsınız. Bazı durumlarda karşısındaki kız çok kısa cevaplar verecek. Bazı durumlarda konuşacak bir şeyinizin olmadığı şeyler duyacaksınız. Önemli değil. Yapmanız gereken şey karşınızdaki kızın ne söylediğini dikkatle dinlemek.  Farklı kızlar ile pratik yaptıkça sohbeti yönlendirmek konusunda uzman olacaksınız.

Kız tavlama sanatında mükemmel diye bir şey yoktur. Sadece gelişim vardır. Etkileme adımında odaklanmanız gereken şey paylaşacağınız hikayelerin içinde çekici özelliklerinizi ne oranda paylaşabiliyorsunuz. Bazen hiç olmayabilir. Bazen bir. Bazen birkaç defa. Bunların hiçbiri önemli değil. Önemli olan eksiklerinizi fark edip bunları geliştirebilmek.

 

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.